Profil školy Školský poriadok Výchovné opatrenia Pracovný poriadok Organizačný poriadok

Vedenie školy:

Riaditeľ školy: Mgr. Eduard Michálek

Zástupkyňa školy: Mgr. Danka Olšiaková

Zástupkyňa pre MŠ: Bc. Katarína Petríková

Základná škola s materskou školou je plnoorganizovaná základná škola s deviatimi ročníkmi. Člení sa na materskú školu,  1. a 2. stupeň ZŠ a špeciálne triedy.  Súčasťou školy je školský klub detí a školská jedáleň. Škola je situovaná v okrajovej časti obce Hermanovce s dvomi elokovanými pracoviskami v komunitnom centre. Poslaním školy je poskytovať primárne a nižšie stredné vzdelanie, výchovu a prípravu žiakov na ďalšie štúdium. Školský vzdelávací program je orientovaný na poznanie svojho regiónu, jeho kultúrneho a prírodného bohatstva, prispieva k formovaniu kultúrnej identity a postupnému rozvíjaniu historického vedomia žiakov. Vo výchovno-vzdelávacom procese je cieľom zviditeľniť ľudové zvyky a tradície v regionálnej výchove.