ZÁŽITKOVÉ VYUČOVANIE

Projekt „Zážitkové vyučovane„  sa uskutočnil vďaka podpore Nadačného fondu Magenta Life spravovaného Karpatskou nadáciou. Cieľom projektu je doplniť a utvrdiť poznatky z dištančného vzdelávania. Je zameraný na zážitkové vyučovanie, prostredníctvom ktorého sa očakáva od žiakov, aby dokázali využívať nadobudnuté vedomosti v reálnom živote. Jednotlivé aktivity sú naplánované tak, aby si  žiaci vlastnou skúsenosťou – zážitkom upevnili, prípadne doplnili získané vedomosti. V rámci prvej aktivity, ktorú sa nám podarilo zrealizovať mali žiaci vytvoriť recept na slávnostné menu, napísať zoznam potrebných surovín a nakúpiť potraviny. Odmenou pre žiakov bolo uvariť  slávnostný obed. Aj keď bola aktivita časovo náročnejšia, žiakom sa táto skúsenosť veľmi páčila a už sa nevedia dočkať ďalších pripravených aktivít a zážitkov.

ENTER

Dnešná digitálna doba prináša potrebu nových digitálnych zručností. Preto sme sa zapojili do zaujímavého projektu. Ide o program, s ktorým sa školám rozhodol pomôcť Slovak Telekom v rámci projektu ENTER a nadáciou Pontis.

Projekt  sme začali realizovať hneď po nástupe našich žiakov  späť do školy. Zvládli sme už prvé kroky, jednoduché animácie a nastavenia. Vieme si už naprogramovať aj jednoduchú  melódiu či pieseň.

Prácou s micro:bitom sú hodiny informatiky zaujímavejšie. Vývojová doska micro:bit je navrhnutá tak, aby deťom umožnila naučiť sa základy programovania hravým interaktívnym spôsobom.

Cieľom je posunúť úroveň vzdelávania žiakov našej základnej školy v oblasti programovania a digitálnych technológií.

Veríme, že aj naši žiaci si tieto programovateľné sady veľmi rýchlo obľúbia.

UČÍME SA VZDELÁVAŤ ONLINE

Naša škola sa zapojila do grantového programu e-Školy pre budúcnosť. Odborná komisia vybrala aj náš projekt s názvom Učíme sa vzdelávať online.  Projekt bol podporený sumou 1 500,00 €. Získané peniaze sme investovali na zakúpenie piatich notebookov s príslušenstvom na dosiahnutie  nášho hlavného cieľa.  Hlavným cieľom nášho  projektu je zvýšiť digitálnu gramotnosť u žiakov zo SZP, ovládať základné programy a aplikácie potrebné na online výučbu. Projekt bude realizovaný po dodaní notebookov.